Skip to main content

Ciao, Allegretto Artigiano!

Új kávé a VakVarjúban és a Dobay Cukrászdában!

VakVarjúnk berepülte az egész világot, hogy egy minden eddiginél finomabb kávéra bukkanjon. Meg is találtuk az Allegretto márkacsaládot, amely egyetlen kávéscsészében ötvözi Olaszország és Németország legjobb kávézási szokásait, a hagyományos olasz pörkölést és a kávékészítés német szenvedélyét. Étteremcsaládunkban és a Dobay Cukrászdában mostantól Allegretto Artigianoból készülnek kávéink!

A kézműves elkészítésnek köszönhetően ízzel teli, sültcsokoládé-aromával rendelkező Allegretto Artigiano kávé készítésekor nem sajnálják az időt arra, hogy minden egyes kávészemből a legjobbat hozzák ki.

Az éttermeinkben elfogyasztott finom fogások után bátran próbálják ki új kávénkat, amelynek minőségére a gondosan válogatott alapanyagokon és a kézműves elkészítésen túl egy több mint 300 éve sikerrel működő családi cég a garancia, akik pontosan tudják, hogy a tradíció és az elkötelezettség mellett egy kávé elfogyasztásának elsődleges feladata a kényeztetés!

„Kollégáimmal hosszú ideje figyelemmel kísértük a hazai kávépiacot egy olyan kávé után kutatva, amely azonnal elnyeri vendégeink tetszését, hiszen többségük a nem túl savas, és mégis intenzív pörkölésű kávét szereti”mondta Semsei Rudolf, a VakVarjú étteremcsalád és a Dobay Cukrászda tulajdonosa.

„Ennek tudatában kezdtünk el kóstolni, a sok ízlelgetés ugyan egész magasra vitte a vérnyomásunkat, de végül megtaláltuk új beszállítónkat, aki a legmodernebb technológiával dolgozik és egy nagyon jó olaszos kávét tud biztosítani számunkra.” – mesélte Semsei Rudolf.

A szép savakkal rendelkező, a hagyományos tejen kívül a különböző növényi alapú tejekkel is jól harmonizáló Allegretto crema-ja is tökéletes.

A VakVarjú új kávéfőzőit kifejezetten új kávénk tökéletes elkészítéséhez állították be, így garantálva a tökéletes ízélményt és látványt vendégeinknek. Crema-jaban koncentrálódik a kávé esszenciája, az egész kávéra jellemző aroma.

És még egy érdekesség: az Allegretto részére a nyers zöldkávét a mai napig 60 kilós zsákokba csomagolják, hajóval Németországba szállítják, ahol az 1880-as években épült boltíves pincében, a megfelelő hőmérsékleten tárolják a feldolgozásig.